Фахівець із реконструкції облич показав, який вигляд мала жінка з Венеції, яку XVI століття поховали як вампірку — із цеглиною у роті, щоб вона не з'їла тіла інших похованих людей. Реконструювати обличчя вдалося завдяки даним тривимірного сканування її черепа, який вказав на особливості форми її голови та прикріплення до кісток м'яких тканин. Результати роботи опубліковані у журналі OrtogOnline.
👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!
Що ще відомо про жінку?
Рештки жінки віком орієнтовно 61 рік археологи відкопали на венеційському острові Лазаретто Нуово 2006 року. За станом кісток науковці з'ясували, що вона харчувалася потягом життя переважно злаками та овочами й фруктами, тож скоріше за все, належала до нижчого класу італійського суспільства.
Жінка померла, коли її регіон переживав спалах чуми, а в ті часи люди часто вірили у злі надприродні сили. Зокрема у те, що люди після смерті можуть ставати вампірами, які повстають і живляться іншими людьми — живими та мертвими, а перешкоджання їм може врятувати людей від хвороб. Для цього людей, яких підозрювали у можливості стати вампірами, ховали у спосіб, що вберігав їх від злочинів. Наприклад, розчленовували, або як у випадку венеційки, клали цеглину у рот. Науковець провів низку тестів при вивченні залишків черепа і цеглини та дійшов висновку, що предмет могли покласти, не пошкодивши зуби чи м'яких тканин. Водночас вчені не відкидають і версію, що цеглина могла потрапити у тіло випадково, оскільки подібні фрагменти знаходили у землі й поблизу поховання.
Кого ще ховали як «вампіра»
🧟♀️ У Польщі знайшли рештки жінки-«вампірки», яку поховали із серпом над шиєю 400 років тому
🔒 Незадовго після цього біля неї виявили останки дитини-«вампіра», похованої долілиць та із замком на нозі
🧛 Ще один «вампір» жив у Коннектикуті XIX століття. Завдяки аналізу ДНК та даних його черепа, вчені йому теж реконструювали обличчя