Станція «Юнона» послухала хвилі плазми біля супутника Юпітера Європи

Космічна станція «Юнона» записала, як звучать хвилі плазми поблизу крижаного супутника Юпітера Європи. Зібрані під час близького прольоту станції над супутником дані команда «Юнони» перетворила на аудіо та опублікувала на сайті місії. Інформація про щільність плазми біля Європи допоможе дослідити її взаємодію з магнітним полем Юпітера.

NASA

На цьому записі тривалістю в 21 секунду на частоти з чутного для людини діапазону перетворили дані інструмента Waves, що працює на космічній станції «Юнона». Він працював півтори години під час близького прольоту станції над поверхнею Європи та в діапазоні частот від 50 до 150 кілогерц фіксував хвилі, що поширюються в плазмі поблизу Європи. Щільність плазми навколо супутника, з огляду на зібрані дані, коливалася від 60 до 120 електронів на кубічний сантиметр з коротким піком у 300 електронів на кубічний сантиметр, який зафіксували під час максимального зближення «Юнони» з Європою.

Ці дані збігаються з тими, що встиг зібрати апарат «Галілео», який досліджував супутник ще в 1996-2000 роках. Дослідження плазмосфери Європи, а зокрема зміни щільності плазми навколо супутника, допоможе краще зрозуміти його взаємодію з Юпітером та потужною магнітосферою планети-гіганта.

Під час цього, першого для себе, зближення з Європою, «Юнона» наблизилася до поверхні супутника на 352 кілометри та отримала найдетальніші на сьогодні знімки Європи. А раніше станція встигла навідатися до іншого супутника Юпітера — Ганімеда. І також записала «співи» його магнітосфери.