Слониха з зоопарку навчилася вмиватися зі шланга, а інша — заважати їй

Індійська слониха з Берлінського зоопарку Мері навчилася обливатися зі шланга, а слониха Анчалі — заважати їй це робити, перетискаючи шланг. Це підтверджує здатність слонів використовувати складні інструменти з різними цілями, такими як пиття та миття себе зі шланга. Такі результати можуть мати значення для кращого розуміння поведінки слонів, а також для удосконалення умов їх утримання в зоопарках. Дослідження опублікували в журналі Current Biology.

Слониха Мері миється водою зі шланга. Urban et al. / Current Biology, 2024

Слониха Мері миється водою зі шланга. Urban et al. / Current Biology, 2024

Як індійські слони використовували шланг для миття?

Науковці протягом понад року слідкували за трьома самицями індійських слонів — Мері, Панг Па та Анчалі. Аналіз відеозаписів їхньої поведінки показав, що Мері хоботом тримала шланг з водою та використовувала його для миття різних частин тіла, змінюючи хватку та нахил шланга залежно від потреби.

Слониха Анчалі заважає Мері митися. Urban et al. / Current Biology, 2024

Слониха Анчалі заважає Мері митися. Urban et al. / Current Biology, 2024

Водночас Анчалі свідомо перекривала воду під час миття Мері, притискаючи чи згинаючи шланг, тобто перешкоджала миттю іншої особини. Такі результати свідчать про значну гнучкість у використанні індійськими слонами хобота для взаємодії з різними інструментами, а також їхню здатність розуміти причинно-наслідкові зв’язки та проводити складні маніпуляції з предметами.

Що ще дізнавалися про слонів

🍌 Індійська слониха Панг Па вже здивувала науковців тим, що навчилася чистити банани швидше за людину. Щоправда, робить вона це зазвичай наодинці або з науковцями поруч.

🐘 Зморшки на хоботі слонів розповіли науковцям про те, який бік хобота тварини використовують частіше. А також про те, що хобот індійських слонів є гнучкішим за хобот африканських.

👋 Слонів помітили за використанням для привітання різних жестів: ляскання вухами, погойдування хоботом і тупання ногами. Раніше вважали, що жестами вітаються лише люди та примати.

💬 У комунікації слонів науковці знайшли «імена» — специфічні набори звуків, які тварини використовують для звертання до конкретної особини.