Індійська слониха з Берлінського зоопарку Мері навчилася обливатися зі шланга, а слониха Анчалі — заважати їй це робити, перетискаючи шланг. Це підтверджує здатність слонів використовувати складні інструменти з різними цілями, такими як пиття та миття себе зі шланга. Такі результати можуть мати значення для кращого розуміння поведінки слонів, а також для удосконалення умов їх утримання в зоопарках. Дослідження опублікували в журналі Current Biology.
Як індійські слони використовували шланг для миття?
Науковці протягом понад року слідкували за трьома самицями індійських слонів — Мері, Панг Па та Анчалі. Аналіз відеозаписів їхньої поведінки показав, що Мері хоботом тримала шланг з водою та використовувала його для миття різних частин тіла, змінюючи хватку та нахил шланга залежно від потреби.
Водночас Анчалі свідомо перекривала воду під час миття Мері, притискаючи чи згинаючи шланг, тобто перешкоджала миттю іншої особини. Такі результати свідчать про значну гнучкість у використанні індійськими слонами хобота для взаємодії з різними інструментами, а також їхню здатність розуміти причинно-наслідкові зв’язки та проводити складні маніпуляції з предметами.
Що ще дізнавалися про слонів
🍌 Індійська слониха Панг Па вже здивувала науковців тим, що навчилася чистити банани швидше за людину. Щоправда, робить вона це зазвичай наодинці або з науковцями поруч.
🐘 Зморшки на хоботі слонів розповіли науковцям про те, який бік хобота тварини використовують частіше. А також про те, що хобот індійських слонів є гнучкішим за хобот африканських.
👋 Слонів помітили за використанням для привітання різних жестів: ляскання вухами, погойдування хоботом і тупання ногами. Раніше вважали, що жестами вітаються лише люди та примати.
💬 У комунікації слонів науковці знайшли «імена» — специфічні набори звуків, які тварини використовують для звертання до конкретної особини.