У Берліні слониха почистила та з'їла банан швидше за людину

Німецькі біологи описали незвичну харчову поведінку у самки азійського слона (Elephas maximus) Панг Па (Pang Pha), яка живе у берлінському зоопарку. Фахівці помітили, що наодинці вона схильна чистити зрілі банани від шкірки, перш ніж з'їсти, до того ж швидше за людину, а поруч з іншими слонами їсть нечищеними, як і родичі. Вчені вважають, що вона перейняла звичку чистити фрукт від людей, про що йдеться у журналі Current Biology.

Lena V. Kaufmann. Current Biology, 2023

Lena V. Kaufmann. Current Biology, 2023

Як чистить банани слониха?

Як описують вчені Берлінського університету, Панг Па та інші слони в зоопарку Берліна активно випрошують смаколик підійманнями хобота, коли до них наближаються доглядальники з бананами. Їдять вони банани зазвичай цілими, але лише зелені та жовті, відкидаючи перезрілі коричневі. Утім Панг Па виявилася менш вибагливою. Коли їй пропонують жовто-коричневий чи коричневий банан, вона може й не відмовитися від нього. Тоді вона бере його хоботом і спочатку розламує, потім трусить, щоб випала солодка м'якоть, яку одразу їсть, а шкірку відтак кидає подалі. На чищення та поїдання банана Панг Па витрачає усього близько 22 секунд, тоді як люди — близько 90 секунд. Та навіть саме чищення слонисі давалося швидше, ніж людям.

Lena V. Kaufmann. Current Biology, 2023

Цікаво, що Панг Па чомусь чистила банани переважно лише тоді, коли її годували окремо від інших слонів. Вчені припускають, що її вміння пов'язано з її минулим. Коли вона потрапила у зоопарк дитинчам, її основний доглядальник часто годував її бананами, причому чистив їх безпосередньо перед Панг Па. І хоча її ніколи не вчили навмисне робити так само, вона могла самостійно перейняти навичку від людини. Та схоже, чищення бананів не легка справа, оскільки жоден інший слон у зоопарку не вчиняв подібні дії з бананами, навіть донька Панг Па, яка мусіла багато чому вчитися у матері. Щоправда, в інтернеті можна знайти відео з іншими слонами, які теж чистять банани.