Слони звернулися одне до одного на «імена»

Біологи помітили, що слони використовують для звертання одне до одного специфічні набори звуків — подібно до того, як люди використовують імена. Раніше здатність вигадувати імена для інших особин, а також відгукатися на них вважали виключно людською рисою. Відкриття опублікували в журналі Nature Ecology & Evolution.

GIPHY

GIPHY

Що такого особливого у спілкуванні слонів?

Вже було відомо, що дельфіни та папуги також здатні асоціювати набори звуків із відповідними особинами свого виду, однак вони роблять це, імітуючи вигуки самого адресата. Науковці з Колорадо проаналізували записи звуків, які видають африканські слони (Loxodonta africana) при зустрічі, використовуючи механізми штучного інтелекту, щоб дізнатися, чи роблять слони так само.

Вони показали, що «імена», які слони дають одне одному, не повторюють вигуки адресата, але при цьому є специфічними для кожної особини. Тобто, слони відгукувалися зі значно більшою частотою на своє «ім’я», аніж на чуже. А за тональністю вигуків науковцям також вдалося визначити, до якого саме слона було адресоване звертання. Оскільки раніше таку здатність приписували лише людям, нове відкриття розповість науковцям більше про еволюцію мови та мовлення.

  • Раніше слони також показали іншу притаманну людям рису — здатність оцінювати, чи привернена до них увага співрозмовника. Залежно від цього слони обирали, як їм вітатися: жестами чи звуками.