Зморшки на хоботі вказали, яка сторона у слонів «робоча»
За зморшками на хоботі зоологи виявили, який його бік слони використовують частіше, подібно до того, як люди частіше використовують одну з рук. Як виявилося, часті згинання та захоплення об’єктів сприяють утворенню додаткових зморщок з того боку хобота, який у слонів є робочим. А в процесі утворення цих зморщок товщина різних шарів шкіри змінюється, роблячи хобот гнучкішим та витривалішим до розтягування. Це відкриття розповість більше про пристосування слонів до середовища існування. Про нього розповіли у журналі Royal Society Open Science.
Як у слонів виникають зморшки на хоботі?
Вивчення хоботів африканських (Loxodonta africana) та індійських (Elephas maximus) слонів показало, що зморшки на хоботі виникають ще під час розвитку плоду, а їх кількість подвоюється кожні 20 днів між 80-м та 150-м днем ембріонального розвитку. Утім надалі кількість зморщок в індійських слонів стає більшою, ніж в африканських.
Дорослі індійські слони мають у середньому 126 зморщок на хоботі порівняно з 83 в африканських. Це робить хоботи індійських слонів більш гнучкими для захоплення об’єктів. Як припускають науковці, така різниця у будові шкіри хобота обумовлена генетичними та біомеханічними чинниками, а також факторами навколишнього середовища. Такі результати допомагають краще зрозуміти пристосування до умов середовища та відмінності у розвитку двох найбільших видів наземних тварин.
Більше слонової науки
👫 У М’янмі народилися дитинчата-близнюки індійського слона, який знаходиться під загрозою зникнення — всього 50 тисяч особин цього виду залишилося у всьому світі.
💉 Самиця індійського слона у Г’юстонському зоопарку стала першим представником свого виду, який отримав експериментальну мРНК-вакцину від герпесвірусу.
🐘 Слони використали звуки та жести для привітання, як це роблять люди. А також у них виявили здатність вигадувати одне для одного імена.