Місячний модуль «Перегрін» згорів в атмосфері Землі

Приватний посадковий модуль «Перегрін», що мав здійснити посадку на Місяць, згорів в атмосфері Землі. Імовірно, він впав над південною частиною Тихого океану о 22:50 за київським часом 18 січня — тоді команда місії втратила із модулем зв'язок. Але поки компанія Astrobotic Technologies, що його розробила, чекає ще на незалежне підтвердження падіння модуля, пише видання Space.com.

Селфі, яке зробив «Перегрін» 18 січня. Півмісяць на фото — це Земля. Astrobotic Technologies

Селфі, яке зробив «Перегрін» 18 січня. Півмісяць на фото — це Земля. Astrobotic Technologies

Як відбувався політ «Перегріна»?

«Перегрін» — перший відправлений на Місяць американський приватний модуль — рушив у космос 8 січня. Попри успішний запуск і відділення від ракети-носія, з'ясувалося, що модуль втрачає паливо, імовірно, через клапан, який не зміг закритися у рушійній системі й призвів до вибуху резервуара з окиснювачем. Вже за майже 40 годин польоту «Перегріна» Astrobotic Technologies підтвердили, що він не зможе вийти на орбіту навколо Місяця й поступово падатиме назад на Землю. Весь час апарат лишався на зв'язку з командою місії, тому передавав дані не лише про свій стан, а й від корисного навантаження у себе на борту. Так країни, які відправили із «Перегріном» на Місяць свої наукові інструменти, змогли підтвердити, що вони працюють у космосі. У наступних місіях ці дані допоможуть краще їх спланувати.

  • Наразі на Місяць готується здійснити посадку японський модуль SLIM. Він вже вийшов на орбіту навколо супутника й має сісти у кратері Шіолі на видимому боці Місяця 19 січня.