Ракета «Вулкан» успішно запустила модуль Peregrine на Місяць

Приватний місячний модуль Peregrine успішно запустили у космос на ракеті-носії «Вулкан». Запуск місії став першим для цієї ракети, а у разі успішної посадки на Місяць, Peregrine стане першим приватним апаратом, якому вдалося здійснити посадку на супутник. Трансляцію запуску вела NASA.

Трансляція запуску місії. NASA / YouTube

Як відбувся запуск та що робитиме модуль на Місяці?

Peregrine, який належить приватній американській компанії Astrobotic Technologies запустили о 09:18 за київським часом з космодрому з мису Канаверал у Флориді. Запуск відбувся на ракеті «Вулкан» (Vulcan Centaur), яку розробляють компанії Lockheed Martin та «Боїнґ». Через п'ять хвилин після запуску головні двигуни ракети від'єдналися — їх зловлять на Землі для використання у нових запусках. Через 50 хвилин після старту Peregrine успішно відділився від ракети та увімкнув власні двигуни, щоб вийти на траєкторію польоту до Місяця. Вже через вісім хвилин після цього команді місії вдалося отримати сигнал від модуля, який підтвердив успішний запуск Peregrine.

Художнє зображення модуля при посадці. NASA

Художнє зображення модуля при посадці. NASA

Очікується, що Peregrine здійснить посадку на Місяць 23 лютого. На супутник модуль доставить 20 наукових інструментів, серед яких зокрема ті, що допоможуть оцінити вміст води у породах, а також рівень радіації та газів навколо, що стане у пригоді для майбутньої місії NASA «Артеміда-3», яка доставить на Місяць людей. Окрім наукових інструментів, на борту Peregrine також знаходиться металевий прапор України. Його надіслала приватна британсько-українська компанія Spacebit, яка у майбутньому із Peregrine відправить на Місяць ровер.

Прапор, що надіслали із Peregrine. PRNewsfoto / Spacebit

Прапор, що надіслали із Peregrine. PRNewsfoto / Spacebit

  • До Місяця зараз летить і японський посадковий модуль SLIM. Він вже вийшов на орбіту супутника та надіслав з неї перші фото. Його посадку очікують 20 січня.