Японський посадковий модуль SLIM вийшов на орбіту навколо Місяця

Японський посадковий модуль SLIM успішно здійснив маневр із виходу на навколомісячну орбіту. Наразі мінімальна відстань між апаратом і супутником складає 600 кілометрів, але до 20 січня SLIM знижуватиме орбіту, щоб здійснити посадку на Місяць, розповідає Space.com

Художнє зображення модуля перед посадкою на Місяць.  ISAS / JAXA

Художнє зображення модуля перед посадкою на Місяць. ISAS / JAXA

Навіщо SLIM летить на Місяць?

Японська агенція аерокосмічних досліджень запустила модуль SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) сьомого вересня. Від апаратів інших країн, що рушали на Місяць, SLIM відрізняє легка вага — всього 590 кілограмів включно з паливом — і надзвичайно точна навігаційна система. Очікується, що завдяки аналізу знімків поверхні супутника у реальному часі модуль зможе приземлитися у межах всього ста метрів від розрахованого місця посадки — кратера Шіолі на видимому боці Місяця. По прибуттю SLIM розгорне камеру і лазерні рефлектори, які допоможуть апарату оцінити мінералогічний склад порід біля місця посадки, а зокрема поклади олівіну — мінералу, що може походити із мантії Місяця, та має розповісти про особливості формування і будови супутника.

  • У разі упішного приземлення SLIM стане першим японським апаратом, який здійснив посадку на Місяці. Раніше невдачі зазнав приватний модуль Hakuto-R, який розбився об місячну поверхню через неправильно визначену висоту.