Місячний модуль «Перегрін» передав на Землю дані його наукових інструментів

Команда модуля «Перегрін», який відправили до Місяця, отримала дані від 9 наукових інструментів на борту апарата. Модулю вдалося заживити їх, завдяки чому інструменти під'єдналися до системи космічного зв'язку NASA. І хоч «Перегрін» не доставить ці інструменти на Місяць, але отримані дані свідчать їхнім розробникам, що інструменти здатні працювати у космосі. Про це Astrobotic Technologies, яка розробила «Перегрін» відзвітувала у твітері.

Селфі, яке отримав «Перегрін» 11 січня. Astrobotic Technologies

Селфі, яке отримав «Перегрін» 11 січня. Astrobotic Technologies

Які апарати передали сигнали?

На борту «Перегріна», який 8 січня запустила американська приватна компанія Astrobotic Technologies, розмістили 20 наукових інструментів різних країн, зокрема й США, Німеччини та Мексики. І хоч вже через 36 годин польоту у космосі з'ясувалося, що «Перегрін» не долетить на Місяць через втрату палива, Astrobotic Technologies вирішили використати з користю час, який залишився у модуля на політ. Зокрема вони розвернули модуль так, щоб він зміг накопичити енергію за допомогою своїх сонячних панелей, яку використали для живлення 9 інструментів. Так дані передали місяцехід Iris, розроблений американськими студентами, мексиканські мікророботи COLMENA, німецький радіаційний детектор М-42, оптичний датчик для здійснення посадки Astrobotic Technologies, а також п'ять інструментів NASA для оцінки води у породах, рівня радіації та хімічного складу газів. Крім них, сигнал подала і капсула часу Lunar Dream Time Capsule — бляшанка японського напою, у якій розмістили вигравіювані лазером повідомлення.

  • Наразі «Перегрін» зможе залишатися летіти ще близько 30 годин — стільки запасів палива у нього лишилося. Як повідомила Astrobotic Technologies, витік палива стався через незакритий клапан у рушійній системі.