Посадковий модуль «Перегрін» не долетить на Місяць через втрату палива

Неконтрольований витік палива із приватного посадкового модуля «Перегрін» не дозволить апарату дістатися Місяця. Команда модуля офіційно завершила його місячну місію, але він пропрацює ще 40 годин у космосі, повідомила компанія-розробник модуля Astrobotic Technologies у твітері.

Художнє зображення модуля. Astrobotic

Художнє зображення модуля. Astrobotic

Що сталося і що буде з апаратом?

Попри успішний запуск 8 січня, модуль «Перегрін» зазнав збою у рушійній установці, за допомогою якої апарат мав би коригувати свою траєкторію до Місяця, а потім здійснити на нього посадку. Через поламку, яка, імовірно, сталася через зовнішнє пошкодження модуля, «Перегрін» почав критично втрачати паливо останні 36 годин свого польоту. Через це, навіть враховуючи, що команда апарата змогла розвернути апарат й зарядити його сонячні панелі від Сонця, місію «Перегрін» довелося достроково завершити. Наразі у модуля лишилося запасів палива ще приблизно на 40 годин. Протягом цього часу команда Astrobotic Technologies сподівається зібрати якомога більше даних про політ апарата, що їх передають внутрішні системи «Перегрін», які працюють справно. Ця інформація допоможе Astrobotic Technologies спланувати свою наступну місію на Місяць.

  • З собою на Місяць «Перегрін» мав довезти 12 наукових інструментів. Утім, він не перший приватний апарат, що зазнав невдачі у доставці на супутник. Через помилку програмного забезпечення розбився на поверхні Місяця японський модуль Hakuto-R у травні минулого року.