Літні музиканти проявили краще когнітивне здоров'я

У літніх людей, які грають на музичному інструменті, виявили повільніше погіршення когнітивних здібностей, ніж у їхніх однолітків, що не мають подібного хобі. Так, вони показали суттєво кращі результати тестування робочої пам'яті та виконавчої функції, повідомляють науковці у статті журналу International Journal of Geriatric Psychiatry.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Які інструменти пов'язали з покращенням когнітивних здібностей?

Дослідники Ексетерського університету проаналізували дані 1 107 учасників старших за 40 років, середній вік яких складав 67,8 року. Із них 89 відсотків мали досвід гри на якомусь музичному інструменті, а 44 відсотки все ще займалися грою. Як з'ясувалося, ті, хто має досвід гри, помітно відрізнялися вищими оцінками в тестах на асоціативне навчання, самостійний пошук та робочу пам'ять. Особливо помітним зв'язок із робочою пам'яттю був серед учасників, які грали на клавішних інструментах та мідних духових інструментах. У виконавчих функціях найкращий результат показали музиканти, що грали дерев'яних духових інструментах. Суттєво вирізнилися і ті, хто повідомили, що грали на більш ніж одному інструменті, а також продовжували грати дотепер. Водночас зв'язку між просто прослуховуванням музики та когнітивними показниками науковці не знайшли. Із цього автори роблять висновок, що залучення людини до гри на музичних інструментах може сприяти підтриманню її розумових здібностей у процесі старіння. Однак, що саме стоїть за зв'язком, ще слід дослідити у майбутньому.

Наука про музику

🐒 Походження музики пов'язали ще з часами, коли наші предки пересувалися по деревах

😴 При проблемах зі сном прослуховування музики у ліжку виявилося не найкращим вибором

🤕 А ось при болях — може й допомогти, свідчать досліди на мишах та немовлятах

🤸 Загалом вплив музики на ментальне здоров'я порівняли з ефектом фізичних навантажень

😕 Утім, однакова музика не на всіх діє однаково. Наприклад, мажорна музика представникам деяких культур не здається веселою

🌞 А дослідження на британцях показало, що веселу музику люди частіше схильні слухати у сонячну і теплу погоду