Джмелі виявилися здатними до логічного мислення

Джмелі виявилися здатними приймати рішення, виключаючи альтернативи, що є однією з характеристик логічного мислення. У дослідах, де лише одна з трубочок містила винагороду, вони більш як у 70 відсотках випадків обирали трубочку з винагородою після того, як стикалися з трубочкою просто з водою. Тож здатність до логічного мислення, яка раніше вважалася притаманною лише вищим тваринам, може бути властивою також і безхребетним, таким як джмелі. Результати дослідження опублікували у журналі Biology Letters.

Imvenkat M / Unsplash

Imvenkat M / Unsplash

Як виявили логічне мислення джмелів?

Для дослідження науковці адаптували тест 2 чашок: винагорода знаходиться лише під однією з них, коли піддослідний обирає неправильну, то розуміє, що винагорода під іншою. У випадку джмелів чашкою з винагородою слугувала трубочка з цукровим сиропом.

Щоб переконатися, що комахи не просто уникали трубочки зі звичайною водою, але і розуміли, що винагороду треба шукати в іншій, науковці також змінювали кількість та розташування трубочок. Але незалежно від цього, джмелі обирали правильну трубочку значно частіше, ніж це можна пояснити випадковістю.

Це відкриття свідчить про те, що логічне мислення могло виникнути раніше, ніж дотепер вважали науковці, і спонукає до подальшого вивчення когнітивних здібностей у різноманітних організмів для кращого розуміння розвитку інтелекту в ході еволюції.

Більше цікавинок про джмелів

👁 Виявилося, що джмелі здатні на відстані відрізняти цукровий сироп від води. Імовірно, вони оцінюють прозорість розчину і так летять саме до винагороди.

☠️ Джмелі надзвичайно залежні від змін клімату та зникнень їхніх природних середовищ, а тепер науковці ще й підрахували, що 76 відсотків видів джмелів у Європі можуть зникнути у наступні 40 років.

🥵 Джмелям шкодять, зокрема, різкі підвищення температури, адже, як з’ясували науковці, ці комахи можуть переносити похолодання, але перегрів гнізд усього на кілька градусів може спричинити загибель личинок

😴 Утім можливо, що джмелі не такі вразливі до умов навколишнього середовища, як вважали раніше. Зокрема, вони виявилися здатними спати під водою щонайменше тиждень і прокидатися після цього

🛌 Крім того, їхні здатності до навчання не погіршила суміш пестицидів, яку раніше вважали шкідливою для цих комах. Однак інсектицид з класу неонікотиноїдів погіршив їхній сон