Астронавти облетять і висадяться на Місяць на рік пізніше запланованого

Космічна агенція NASA оголосила, що місія з обльоту Місяця астронавтами «Артеміда-2», а також наступна місія із висадкою людей на супутник «Артеміда-3», відкладаються ще на рік. Запланована на цей рік «Артеміда-2» стартуватиме у вересні 2025 року, а призначена на 2025 рік «Артеміда-3» відбудеться не раніше вересня 2026 року. Про це розповіло видання Space.com.

«Оріон» після повернення на Землю у 2022. NASA

«Оріон» після повернення на Землю у 2022. NASA

Чому відклали місії?

Програма NASA з повернення людей на Місяць «Артеміда» розпочалася у 2022 році, коли у свій перший політ відправився космічний корабель «Оріон» на ракеті-носії SLS. Його запуск також кілька разів відкладали, зокрема через проблеми із заправленням водню, однак врешті-решт корабль зміг облетіти Місяць та повернутися на Землю. У жовтні цього року цим же маршрутом і цим же кораблем до Місяця у рамках «Артеміди-2» мали відправитися чотири астронавти, яких вже обрала NASA. Утім, як повідомила агенція зараз, графік довелося скоригувати через безпекові перестороги. Зокрема з'ясувалося, що під час польоту до Місяця на «Оріоні» пошкодився тепловий екран, який має захищати корабель та астронавтів, а також зазнали збоїв внутрішні системи життєзабезпечення на кораблі під час випробувань і система, яка має відділити астронавтів від ракети у разі невдалого запуску. Тому, поки ці проблеми не будуть вирішені, нову дату запуску астронавтів як на орбіту Місяця, так і на його поверхню перенесли щонайменше на рік.

Художнє зображення «Оріона» при обльоті Місяця. NASA

Художнє зображення «Оріона» при обльоті Місяця. NASA

  • Між тим NASA вже працює і над ще більш далекими місіями. Зокрема приватна компанія Blue Origin вже отримала контракт на розробку модуля для посадки астронавтів на поверхню Місяця у рамках місії «Артеміда-5», дата старту якої поки невідома.