Компанія Blue Origin розробить для NASA модуль для посадки на Місяць

NASA обрала американську приватну компанію Blue Origin для розробки місячного посадкового модуля для місії «Артеміда-5», що рушить на Місяць у 2029 році. Про це космічна агенція повідомила на своєму сайті.

Концепція модуля. Blue Origin

Концепція модуля. Blue Origin

Що створить Blue Origin?

У рамках космічної програми NASA з освоєння Місяця «Артеміда», космічна агенція обрала ряд приватних компаній, що створюватимуть необхідне обладнання — від ракети-носія до скафандрів для майбутніх астронавтів. Для одного з етапів програми, «Артеміда-5», що передбачає відправку чотирьох астронавтів на орбітальну станцію Gateway з подальшою висадкою у районі південного полюса Місяця, NASA обрала компанію Blue Origin. Вона розробить і випробує посадковий модуль Blue Moon, що дасть можливість висадити астронавтів на поверхню Місяця.

NASA вимагає, щоб модуль міг стикуватися зі станцією Gateway, а потім доставити двох астронавтів на поверхню супутника. Цей модуль є другим місячним модулем, який розробляє для NASA приватна компанія. Раніше агенція уклала угоду зі SpaceX, що створить систему Starship HLS, яку планують використати у рамках місії «Артеміда-3», що запланована на 2025 рік.