У музеї в місті Хайфа в Ізраїлі маленький хлопчик випадково розбив глиняну посудину бронзової доби, якій близько 3500 років. Це сталося тому, що експонат стояв біля входу в музей без захисного скла — так власник музею хотів збільшити доступність артефактів для відвідувачів. Оскільки це сталося випадково, ні хлопчика, ні його батьків не каратимуть, а музей планує віддати посудину спеціалісту з відновлення історичних цінностей. Про це повідомив портал Science Alert.
Яку цінність мала розбита посудина?
Посудину датують періодом між 2200 і 1500 роками до нашої ери ще до правління царя Давида. Вона була однією з небагатьох повністю збережених глиняних посудин того часу, що робило її особливо цінною. Як вважають науковці, її використовували для зберігання вина та оливкової олії. Посудина була частиною експозиції протягом 35 років, а після її відновлення музей планує помістити її на попереднє місце, продовжуючи демонструвати її відвідувачам без захисного скла.
Більше стародавнього посуду
🤝 Оцінити взаємодію трипільців та представників культури лійчастого посуду в Україні допомогли розкопки поблизу Львова, де виявили притаманні обом культурам артефакти.
🔥 У Норвегії знайшли рештки посуду та сліди вогнищ на місці старовинного поховання часів бронзової доби. Це поховання цікаве тим, що там знайшли переважно рештки дітей.
🪓 На сході Англії знайшли рештки поселення бронзової доби віком близько трьох тисяч років, а у збережених елементах будівель виявили посуд, сокири та фрагменти тканин.
🍽 В Іраку знайшли поселення шумерів, вік якого складає близько 4700 років і в якому містилися рештки посуду, печі та прототипу холодильника.