У Норвегії знайшли поховання більш як 30 дітей часів бронзової доби

У Норвегії знайшли місце поховання часів бронзової доби, де знаходилися переважно дитячі рештки. Протягом 400 років там було поховано більш як 30 дітей віком від кількох місяців до шести років. Науковців спантеличило таке місце поховання, адже діти загинули не в один час від епідемії чи природного катаклізму, а були поховані на одному місці протягом багатьох років. Про відкриття повідомив сайт Science Norway.

Норвезьке поховання віком 2800 років / Museum of Cultural History

Норвезьке поховання віком 2800 років / Museum of Cultural History

Що ще відомо про таємниче поховання?

Місце поховання знайшли під тонким шаром дерну ще минулого року, а датують його 800-400 роками до нашої ери, якраз на межі бронзової та залізної доби. Кожне з поховань було позначено ретельно викладеним колом з каменів діаметром один-два метри, а разом зі спаленими кістками знайшли також уламки посуду та, можливо, брошку.

Усі поховання знаходилися близько одне від одного, а сліди вогнищ поблизу свідчать, що тогочасні місцеві жителі збиралися біля цього місця з метою проведення поховальних ритуалів. Археологи також виявили, що усіх похованих тут людей ховали з однаковою пишнотою, на відміну від поховань у цій місцевості, датованих вже нашою ерою.

Які ще незвичні поховання знаходили археологи

👩 Подібно до давніх норвежців, неандертальці також могли ховати людей на одному місці протягом кількох століть. Про це свідчить поховання неандертальської жінки на території теперішнього Іраку.

🔥 А от майя, навпаки, під час зміни влади могли розкопати поховання представників попередньої влади і показово спалити. На це вказали рештки, датовані VIII-IX століттям нашої ери і знайдені на території сучасної Ґватемали.

⛵️ Поховання на території Норвегії, яке містило цілий корабель, показало, що не лише вікінги були схильними до таких поховань, адже його датують одним століттям раніше за епоху вікінгів.