У майже половини пацієнтів депресія виявилася стійкою до ліків
Аналіз даних пацієнтів з депресією у Сполученому Королівстві показав, що 48 відсотків пацієнтів не отримали покращення стану після приймання двох різних антидепресантів — таку депресію називають стійкою до ліків. Люди із цим діагнозом часто мали депресію, що повторювалася, супутню тривожність і серцево-судинні захворювання та вдавалися до самопошкодження. Тому науковці наголошують на необхідності досліджень для розуміння причини стійкої до ліків депресії та розробки більш ефективних ліків або альтернативної терапії. Дослідження опублікували в The British Journal of Psychiatry.
Що дізналися про пацієнтів зі стійкою депресією?
Дослідники проаналізували медичні записи понад п’яти тисяч людей із діагностованою депресією в пошуках таких, яким доводилося приймати більш як два антидепресанти. Як виявилося, понад третині пацієнтів (36,9 відсотка) довелося приймати щонайменше чотири різних антидепресанти, жоден з яких не виявився ефективним.
Через вплив депресії та її стійкість до лікування антидепресантами люди були менш працездатними та мали менший дохід. Крім того, вони загалом відчували більше негативних емоцій і незадоволення лікуванням, ніж пацієнти з депресією, яким допомагали ліки. А те, що в них частіше траплялися супутні захворювання, свідчить про багатогранність причин такої стійкої депресії.
Наскільки поширена депресія та як її лікують
😢 За глобальними оцінками, лише дев’ять відсотків пацієнтів із депресією отримують належну допомогу. В Україні цей показник трохи вищий — понад 12 відсотків.
🍄 Псилоцибін виявився здатним не лише зменшувати симптоми великого депресивного розладу, але й загалом покращувати якість життя людей із цим діагнозом.
📖 Детальніше про причини та лікування депресії, симптоми розладу та те, чому він настільки ж небезпечний, як і пневмонія чи діабет, — розповідали у матеріалі «Більше ніж просто сум».