Псилоцибін покращив якість життя пацієнтів з депресією

Терапія псилоцибіном виявилася ефективною не лише для зняття симптомів депресії, але й для покращення загальної якості їхнього життя. Це виявилося внаслідок піврічного спостереження за пацієнтами, які приймали або антидепресанти, або псилоцибін. Як виявилося, у зменшенні симптомів депресії обидві терапії мали подібну ефективність, але псилоцибін давав пацієнтам більше успіхів у сфері спілкування з людьми, відчуття зв’язку з ними та сенсу життя. Такі результати опублікували в журналі eClinicalMedicine.

Псилоцибін покращив якість життя пацієнтів з депресією. GIPHY

Псилоцибін покращив якість життя пацієнтів з депресією. GIPHY

Наскільки ефективною була терапія псилоцибіном?

Попередні дослідження вже вказували на здатність псилоцибіну знижувати симптоми депресивного розладу. Дослідники навіть встановили, що такий ефект спричиняє розсинхронізація відповідальних за розвиток депресії ділянок мозку. У дослідженні на 59 пацієнтах з депресією науковці намагалися встановити довготривалі наслідки приймання псилоцибіну.

Як виявилося, за шість місяців після початкової шеститижневої терапії псилоцибіном у пацієнтів більш як удвічі покращилися показники залученості в роботу та соціальне життя, ніж у тих, хто приймав антидепресанти з групи інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Ці антидепресанти є одними з найпоширеніших, які призначають пацієнтам з середніми та сильними симптомами депресії.

Крім медикаментозного лікування, 62,7 відсотка учасників отримували психологічну підтримку під час періоду спостереження, але дослідники не відзначили значного її впливу на ефективність антидепресантів або псилоцибіну. Науковці підкреслюють, що перед впровадженням такого лікування потрібно оцінити також побічні ефекти терапії псилоцибіном та тривалість його впливу на симптоми депресії.

Які ще хвороби лікують псилоцибіном

🍄 Ще минулого року в Австралії схвалили лікування психологічних розладів, таких як ПТСР та депресія, засобами на основі псилоцибіну й екстазі.

🥃 Вживання псилоцибіну може знизити тягу до спиртного у пацієнтів з алкоголізмом — принаймні, на це вказують результати проведеного американськими науковцями дослідження.

🤕 Невелике клінічне дослідження за участі 50 пацієнтів вказало також на те, що псилоцибін може знижувати інтенсивність болю під час мігрені та частоти його нападів.

🍬 Але самолікуванням займатися не варто — адже у США 39 людей отруїлися цукерками для мікродозингу, в яких виявили сліди псилоцибіну.