Біологи підтвердили, що домашні собаки здатні розуміти слова, які видають спеціальні звукові кнопки, популярні у соціальних мережах — пристроїв, що відтворюють заздалегідь записані слова, коли собака натискає на них лапою. Дослідження, опубліковане в журналі PLOS ONE, показало, що тварини реагували на слова, пов'язані з іграми чи прогулянкою, незалежно від того, лунали вони з кнопки, їх промовляв господар тваринки або сам науковець, і того, хто натискав на кнопку. Це свідчить про те, що собаки справді розуміють значення слів, а не просто реагують на знайомий голос чи інші підказки від власників.
Windy City LIVE / YouTube
Як провели експеримент?
Щоб це довести, науковці з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго провели два дослідження: одне особисто, з залученням 30 собак, інше за допомогою власників тварин як громадянських науковців і з залученням 29 собак. У другому дослідженні власники самостійно проводили експерименти зі своїми собаками у звичних домашніх умовах, дотримуючись настанов дослідників. В обох дослідженнях оцінювали, як собаки реагують на слова, пов'язані з прогулянкою, грою та їжею.
Собаки значно частіше реагували на слова, що стосуються ігор або прогулянок. Наприклад, почувши слово «гра», вони підходили до своїх іграшок, а на слово «гуляти» — прямували до дверей. А от з пов'язаними з їжею словами такого зв'язку не було і вони показували різні типи поведінки, можливо, через те, що експерименти проводились не під час звичного часу годування.
Це дослідження не лише підтверджує ефективність вірусних звукових кнопок, але й відкриває нові перспективи у вивченні когнітивних здібностей собак. Вчені планують провести подальші експерименти, щоб з'ясувати, наскільки ефективно самі собаки можуть використовувати ці кнопки для комунікації з людьми.
Яким є співжиття собак та людей
🧠 Раніше науковцям вдалося підтвердити, що собаки розуміють значення окремих слів, проаналізувавши активність їхнього мозку у відповідь на назви різних предметів.
🐶 Мозок собак зменшився не внаслідок одомашення, попри поширене переконання. А собаки нових порід мають навіть більший об’єм мозку, ніж давні породи.
🐷 Собаки виявилися більш співчутливими за мініпігів, яких одомашнили набагато пізніше і не звертаючи уваги на надійність тварин як компаньйонів.
😴 А сон біля собак викликав гіршу якість сну та триваліше безсоння, імовірно, через більшу їх рухливість, яка може будити господарів, а от сон з котами не мав такого ефекту.