Спання біля собаки погіршило якість сну, а біля кота — ні

Власники домашніх улюбленців, із якими у спальні сплять їхні собаки, загалом гірше сплять, свідчить нове дослідження у США. Це стосується як гіршої якості сну, так і важчого безсоння. Що цікаво, сон з котами такого ефекту не проявив. Можливо, це через те, що собаки можуть бути більш рухливими і гучними, частіше пробуджуючи власника. На думку науковців, потрібно провести більше вивчень, щоб зрозуміти, що стоїть за зв'язком, але схоже, що більшість людей не знають про можливу шкоду для сну від спільного спання з улюбленцями. Дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports.

Jamie Street / Unsplash

Jamie Street / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як визначили вплив улюбленців на сон?

У дослідженні взяв участь 1 591 доброволець зі США. Із них 47 відсотків повідомили, що сплять разом зі своїми домашніми улюбленцями в одній кімнаті чи на одному ліжку. Переважно це були молоді люди і жінки, незалежно від доходу чи освіти. Усі учасники пройшли стандартні опитування, які допомогли оцінити важкість безсоння та загальну якість сну в останні тижні.

Так з'ясувалося, що у тих, хто спить зі своїми тваринами в одній кімнаті, мають гірший сон. Однак при врахуванні поправок на демографічні відмінності, кількість тварин і їхній вид, виявилося, що з негативним впливом на сон пов'язане спання лише з собаками. При цьому 93 відсотки власників вважали, що улюбленець має, навпаки, позитивний або ж нейтральний вплив на сон. І хоч вищий рівень стресу в учасників і був пов'язаний з гіршим сном, але вчені не помітили, що сон з тваринами допомагає його зменшити. Однак вони не виключають, що ефект може проявлятися не як довготривалий, а наприклад, після окремого стресового дня. Це питання слід дослідити ще у наступних дослідженнях.

  • Однак дослідження добробуту людей і тварин під час коронавірусного локдауну показало, що зміна поведінки улюбленців у карантинний період часто мала позитивний вплив на ментальне здоров'я їхніх власників.