Місячний модуль «Одіссей» остаточно розрядився і впав у сплячку

У модуля «Одіссей», що зараз на Місяці, не залишилося заряду для живлення, і тепер він офіційно перейшов у режим сплячки — модуль вимкнений і не надсилає та не отримує сигналів з Землі. Про це у твітері повідомила Intuitive Machines — компанія-розробник модуля.

Одне з останніх фото, які завантажили з «Одіссея» перед його сплячкою. Це селфі він отримав перед самою посадкою на Місяць. Intuitive Machines / Twitter

Одне з останніх фото, які завантажили з «Одіссея» перед його сплячкою. Це селфі він отримав перед самою посадкою на Місяць. Intuitive Machines / Twitter


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що встиг модуль, і як довго триватиме сплячка?

З самого початку своєї місії на Місяці «Одіссей» недоотримував живлення від Сонця, бо перевернувся при посадці. Утім, команда Intuitive Machines змогла підтримувати зв'язок з ним і після оголошення про дострокове завершення місії. За цей час їм вдалося завантажити на Землю селфі, які робив «Одіссей» під час та після посадки на Місяць, а також отримати дані про наукові апарати, які він привіз на супутник.

Тепер щонайменше два тижні модуль знаходитиметься за умов місячної ночі, працювати у яких він не пристосований. На «Одіссея» не потраплятиме сонячне світло, а температури навколо знизяться аж до -230 градусів Цельсія. Сплячка має допомогти вберегти обладнання модуля від переохолодження, тому існує шанс, що «Одіссей» прокинеться, як це вдалося японському модулю SLIM.

  • Посадка «Одіссея» на Місяць 23 лютого стала першою посадкою на супутник приватного апарата, який зміг і попрацювати на ньому. Раніше невдачі зазнали американський апарат «Перегрін» та японський Hakuto-R.