Модуль «Одіссей» достроково завершить свою місію на Місяці

Американський модуль «Одіссей», який лише чотири дні тому сів на Місяці, завершує свою місію. Він мав пропрацювати ще тиждень. Але через те, що при посадці модуль завалився на бік, Сонце не потрапляє у достатній кількості на його сонячні панелі. Про це повідомляє видання Space.com.

Знімок поверхні Місяця, який зробив модуль за 35 секунд до посадки. Intuitive Machines

Знімок поверхні Місяця, який зробив модуль за 35 секунд до посадки. Intuitive Machines


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що сталося з модулем й що буде далі?

Перші дані, які отримали від «Одіссея» при його посадці свідчили, що хоч він і впав боком через те, що перечепився при посадці, сонячні панелі на його борту отримують достатньо енергії. Однак, ввечері 26 лютого компанія Intuitive Machines, яка розробила модуль, повідомила, що «Одіссей» зможе пропрацювати щонайбільше до ранку 27 лютого — його триматимуть увімкненим доти, поки світло потраплятиме на сонячні панелі.

Світлина з поверхні Місяця після посадки «Одіссея». Intuitive Machines

Світлина з поверхні Місяця після посадки «Одіссея». Intuitive Machines

Утім, на орбіті навколо Місяця й на поверхні супутника апарат все ж встиг провести деякий час. Завдяки цьому інструмент Hazard Relative Navigation на його борту зміг виявити дев'ять безпечних місць для посадки у регіоні південного полюса Місяця — області, куди планують відправити астронавтів за програмою «Артеміда». Сам же «Одіссей» сів на 1,5 кілометра далі від своєї цілі — кратера Малаперт, що знаходиться на відстані 300 кілометрів від полюса. Але і звідти він зміг відправити фото поверхні Місяця, а сам модуль також сфотографувала з навколомісячної орбіти станція LRO. Intuitive Machines відзначають, що вони однаково досягли своєї цілі — посадили апарат на Місяць, що допоможе спланувати запуски їхніх наступних модулів, подібних «Одіссею».

«Одіссей» на знімку LRO з орбіти Місяця. NASA / Goddard / Arizona State University

«Одіссей» на знімку LRO з орбіти Місяця. NASA / Goddard / Arizona State University

  • Попереду в «Одіссея» холодна місячна ніч, яку зазвичай не переживають апарати на супутнику. Але японському модулю SLIM це, схоже, вдалося — біля його місця посадки вже полудень й він надіслав сигнал на Землю.