Косатки потопили польську яхту в Гібралтарській протоці

Група косаток затопила судно польської круїзної компанії у Гібралтарській протоці після майже годинної атаки. Це вже четвертий подібний випадок із косатками в південно-західній Європі за два роки, повідомляє Live Science.

Косатка з фрагментом стерна при подібній атаці на судно в Гібралтарській протоці у червні цього року. Dan Kriz

Косатка з фрагментом стерна при подібній атаці на судно в Гібралтарській протоці у червні цього року. Dan Kriz

Що сталося між косатками й судном?

Як пише круїзна компанія Morskie Mile на своїй сторінці у фейсбуці, 31 жовтня вранці невідома кількість косаток (Orcinus orca) напала на їхню яхту біля північного берега Марокко. Атака тривала близько 45 хвилин, і всупереч зусиллям екіпажу, а також допомозі з боку марокканського флоту, яхта пішла на дно вже у безпечних водах порту Танжер-Мед. На щастя, ніхто з людей на борту не постраждав та всіх успішно евакуювали. Косатки у Гібралтарській протоці не вперше демонструють агресію до суден, регулярно атакуючи їх з 2020 року. А за останні два роки косатки потопили ще щонайменше три інші судна. Найімовірніше, атаки почалися з групи косатки Біла Гладіс — самки, яка у минулому могла бути травмована зіткненням із якимось судном. Зрештою, зіткнення з кораблями називають однією з основних причин смертності косаток. Із часом практику перейняли й косатки інших груп, стаючи дедалі сміливішими і вправнішими.

Дивна поведінка косаток з усього світу

🦈 У Південній Африці пара косаток стала відлякувати білих акул від найбільшого у регіоні місця скупчення цих риб, вбиваючи їх заради печінки. Схожу поведінку також зафіксували в Австралії

👿 А в морі Селіш косатки перейняли одне від одного культуру жорстокої забави з молодими морськими свинями

🎣 В Індійському океані косатки дедалі частіше викрадають рибу в рибалок замість того, щоб ловити її самим

👶 Біля Ісландії косатка всиновила дитинча гринди. Яке перед тим могла викрасти у рідної матері