Австралійських косаток запідозрили у виїданні печінки акул

Косаток на півдні Австралії запідозрили у полюванні на місцевих акул заради печінки, чого раніше не спостерігали в цьому регіоні. На таку поведінку вказали останки білої акули, викинуті на узбережжі австралійського штату Вікторія, з яких залишилася лише голова та хвіст. Про таке повідомляє Live Science.

Викинуте на берег Вікторії тіло білої акули. Ben Johnstone

Викинуте на берег Вікторії тіло білої акули. Ben Johnstone

Чому підозрюють косаток?

Біла акула (Carcharodon carcharias), чиє тіло викинуло за 300 кілометрів від Мельбурна, мала довжину тіла близько трьох метрів. Єдиною більшою твариною, що могла атакувати таку рибу, фахівці називають косатку (Orcinus orca). Ідея, що косатка напала на акулу заради її печінки, не нова. Низка спостережень останніх років показали, що ці тварини регулярно нападають на акул, щоб виїдати їхню поживну печінку. Зокрема, пара косаток у водах Південної Африки своїм полювання відлякала білих акул з одного з найбільших місць скупчення цих риб. Відео з полюванням навіть вдалося зняти за допомогою дрона. Також дайвер біля Мексики зняв на відео момент відкушування косаткою шматка плоті живота з живої китової акули (Rhincodon typus). На користь того, що з австралійською акулою сталося щось подібне, свідчить і те, що за два дні до виявлення її тіла на березі у водах неподалік помітили за кружлянням групу косаток.

  • Косатки біля островів Крозе, навпаки, стали менше полювати на рибу: вони дедалі частіше віддають перевагу викраданню вже зловленої риби від місцевих рибалок.