Екзоскелет навчили самостійно надягатись на людей у візках
Корейські дослідники створили екзоскелет, який може самостійно підходити до користувача в колісному кріслі, надягатися без сторонньої допомоги та допомагати людині підвестися. Екзоскелет розробили для людей з найважчим паралічем нижчих кінцівок, щоб розв’язати головну проблему подібних пристроїв — потребу у сторонній допомозі під час надягання. Про розробку розповіли на сайті Корейського інституту передової науки та технологій.
Exoskeleton Lab / YouTube
Що може новий екзоскелет?
Екзоскелет, названий WalkON Suit F1, без носія здатен пересуватися як робот, а після надягання дозволяє користувачу вільно використовувати обидві руки та робити кілька кроків без палиці. У цьому йому допомагає покращена система балансування, а усі ключові компоненти костюма розроблені корейськими інженерами.
Команда працює над розробкою екзоскелета WalkON Suit з 2015 року. За цей час їй вдалося покращити продуктивність мотора вдвічі. Попередня модель WalkON Suit 4 змогла забезпечити рух зі швидкістю до 3,2 кілометра на годину, і з нею команда здобула золото на змаганнях Cybathlon — міжнародних змаганнях для спортсменів з інвалідністю, які використовують біонічні протези та екзоскелети. Дослідники планують презентувати переваги WalkON Suit F1 на цьогорічному змаганні.
Як ще використовують екзоскелети
👨🦽 Французькі інженери також розробили екзоскелет, що допомагає ходити людям, які пересуваються на колісному кріслі, але керувати ним поки потрібно за допомогою ручного контролера.
🦿 Американські інженери розробили екзоскелет на ноги, який допомагає пришвидшити ходу та витрачати на неї на 17 відсотків менше енергії.
🛹 Німецька компанія розробила екзоскелет на стегна та литки, який синхронізується з віртуальною реальністю та допомагає рухатися у ній, наприклад, кататися на скейтборді.
🌙 Американські інженери представили прототип роботизованих ніг, які допоможуть підтримувати рівновагу та витрачати менше енергії в умовах дослідження Місяця.