Роботизовані ноги допоможуть астронавтам не впасти на Місяці

Інженери з MIT розробили прототип роботизованих ніг, який допоможе зберігати рівновагу і не падати космонавтам майбутньої місії «Артеміда» під час висадки на Місяць у 2026 році. Вони також передбачають, що роботизовані ноги допоможуть оптимізувати витрати енергії та кисню в космонавтів, що надзвичайно важливо для тривалих досліджень супутника. Про розробку повідомляє видання New Atlas.

Прототип роботизованих ніг допоможе космонавтам утримувати рівновагу. MIT

Прототип роботизованих ніг допоможе космонавтам утримувати рівновагу. MIT

Навіщо космонавтам додаткові ноги?

Через те, що сила тяжіння на супутнику в шість разів нижча, ніж на Землі, космонавти попередніх місій часто падали і витрачали багато часу на те, щоб підвестися і продовжити дослідження. Тому новий прототип, який планують виготовити з легких матеріалів та протестувати в умовах низької гравітації, допомагатиме космонавтам не лише не падати, але й підвищити продуктивність та знизити витрати кисню. Це стане надзвичайно корисним у майбутній місії на Місяць, під час якої на космонавтів чекає багато роботи з відбору зразків поверхні та встановлення обладнання.

Астронавти падають на Місяці під час місій «Аполлон». NASA

Астронавти падають на Місяці під час місій «Аполлон». NASA

  • Роботам у космосі можна придумати й інше застосування. Триногий робот SpaceHopper пострибав в умовах майже повної невагомості — вчені сподіваються, що це допоможе йому досліджувати астероїди.