Інженери з MIT розробили прототип роботизованих ніг, який допоможе зберігати рівновагу і не падати космонавтам майбутньої місії «Артеміда» під час висадки на Місяць у 2026 році. Вони також передбачають, що роботизовані ноги допоможуть оптимізувати витрати енергії та кисню в космонавтів, що надзвичайно важливо для тривалих досліджень супутника. Про розробку повідомляє видання New Atlas.
Навіщо космонавтам додаткові ноги?
Через те, що сила тяжіння на супутнику в шість разів нижча, ніж на Землі, космонавти попередніх місій часто падали і витрачали багато часу на те, щоб підвестися і продовжити дослідження. Тому новий прототип, який планують виготовити з легких матеріалів та протестувати в умовах низької гравітації, допомагатиме космонавтам не лише не падати, але й підвищити продуктивність та знизити витрати кисню. Це стане надзвичайно корисним у майбутній місії на Місяць, під час якої на космонавтів чекає багато роботи з відбору зразків поверхні та встановлення обладнання.
- Роботам у космосі можна придумати й інше застосування. Триногий робот SpaceHopper пострибав в умовах майже повної невагомості — вчені сподіваються, що це допоможе йому досліджувати астероїди.