Досягнення тижневої норми активності за день виявилося все одно дієвим

Міжнародна група дослідників дійшла висновку, що немає суттєвої різниці, як часто займатися спортом протягом тижня — щодня чи лише один вихідний день — а важливіше, щоб була досягнута тижнева норма по часу тренувань. Люди, які займалися більш ніж тричі на тиждень і ті, хто лише один-два рази, але довго, мали схожий ризик смерті від усіх причин, повідомляється у статті JAMA Internal Medicine.

John Arano / Unsplash

John Arano / Unsplash

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує для зменшення ризику передчасної смерті від усіх причин займатися фізичною активністю щонайменше 150 хвилин на тиждень при помірних навантаженнях або 75 хвилин при високоінтенсивному тренуванні. Але рекомендації не уточнюють, чи важливо, щоб ця норма була розподілена рівномірно протягом тижня або ж позитивний ефект збережеться, якщо тижневу норму вправ виконати, наприклад, за один-два вихідні дні, що може бути зручнішим для людей, які працюють повний робочий день. Таким питанням зацікавилися вчені з Федерального університету Сан-Паулу та їхні колеги з Європи, Чилі, Китаю та США.

Дослідники проаналізували дані 350 978 американців, які надали інформацію про частоту, тривалість та інтенсивність своїх тренувань, і за якими спостерігали у середньому 10,4 року. Ці дані зіставили з кількістю людей, що померли за час спостереження. Аналіз показав, що не суттєво, на скільки підходів розділити тижневу норму фізичної активності, а головне — досягти її. Учасники, які займалися три і більше рази на тиждень, і ті, хто виконував вправи за один-два дні, мали схожі шанси смерті від усіх причин. Утім, у порівнянні з неактивними людьми менший ризик смерті у тих, хто займається лише на вихідних, статистично був менш значущий, ніж у людей із частішими тренуваннями. Тож краще вести активний спосіб життя протягом тижня, а за неможливості цього досягати рекомендацій хоча б на вихідних.

Інші новини, якими ми закликали вести активний спосіб життя:

😪 достатня фізична активність допоможе зменшити ризик смерті, пов'язаний з поганим сном

😰 зменшить вашу тривожність

😎 можливо, як і мишам, підвищить стресостійкість

🥶 і не нехтуйте тренуваннями взимку — холод допоможе спалювати жир

🏃 зрештою, ми писали, чому людина взагалі розвинулася як істота з потребою багато рухатися.