У похованої з серпом над шиєю польської «вампірки» виявили доброякісну пухлину

У польської «вампірки» виявили доброякісну пухлину в грудній клітці. У XVII столітті цю жінку поховали з серпом над шиєю та замком на великому пальці лівої ноги, як вампіра. Генетичний та ізотопний аналіз її решток вказав на те, що жінка могла походити зі Скандинавії. Проаналізувавши будову черепа жінки, науковці відтворили риси її обличчя, створивши портрет «вампірки». Про це повідомило видання Nauka w Polsce.

Фото поховання польської «вампірки». Торунське Освітнє Товариство «Еволюція»

Фото поховання польської «вампірки». Торунське Освітнє Товариство «Еволюція»

Що відомо про пухлину «вампірки»?

Рештки «вампірки» знайшли у 2022 році поблизу польського селища Пень. З того часу їх аналізували команди науковців з різних країн, щоб виявити можливі причини, чому жінку поховали, як вампіра. Під час досліджень її скелета науковці виявили на груднині, тобто кістці, до якої кріпляться ребра, ознаки гемангіоми — доброякісної пухлини, яка виникає через порушення формування судин. Як вважають дослідники, пухлина могла змінити форму грудної клітки жінки та навіть викликати біль у ній.

Портрет польської «вампірки». Торунське Освітнє Товариство «Еволюція»

Портрет польської «вампірки». Торунське Освітнє Товариство «Еволюція»

Дослідники створили та надрукували на 3D-принтері модель черепа, щоб реконструювати зовнішній вигляд жінки, а доповнити портрет допомогли результати аналізу її ДНК. Науковці продовжать досліджувати рештки «вампірки», щоб дізнатися більше про її життя. Аналіз місця її поховання вказав на можливе існування інших подібних поховань, які можуть розповісти більше про тогочасні уявлення про смерть і вампірів.

Де ще знаходили «вампірів»

👼 Поблизу могили польської «вампірки» знайшли поховання дитини віком 5-7 років, яку теж могли вважати вампіром, адже поховали донизу обличчям і розмістили на тілі навісний замок.

👨🏻 Аналіз ДНК допоміг реконструювати обличчя американського «вампіра» XIX століття — він виявився карооким шатеном, а за вампіра його могли прийняти через симптоми туберкульозу.

👩‍🦳 Науковці створили портрет жінки з Венеції, яку в XVI столітті поховали з цеглиною в роті, як вампірку. Аналіз її раціону також показав, що вона належала до нижчого соціального класу.