У клонованої самиці рідкісного тхора вперше народилися дитинчата

У клонованої самиці рідкісного чорноногого тхора вперше народилися дитинчата — самець і самиця. Цьому виду загрожує вимирання через низьку генетичну різноманітність популяції, що планують змінити за допомогою клонування вимерлих раніше тварин. Перші нащадки клонованих особин дають надію на відновлення чисельності цього виду в природі. Про це повідомила Служба рибних ресурсів та дикої природи США.

Дитинчата клонованої самиці у віці трьох тижнів. Smithsonian’s National Zoo and Conservation Biology Institute

Дитинчата клонованої самиці у віці трьох тижнів. Smithsonian’s National Zoo and Conservation Biology Institute

Як дитинчата тхора допоможуть відновити вид?

Дитинчата народилися у самиці чорноногого тхора (Mustela nigripes) Антонії, яку клонували у квітні цього року, використовуючи генетичний матеріал особини, яка жила ще у 1988 році. У цієї особини генетична різноманітність утричі більша, ніж у сучасних тхорів, тому її клони можуть внести нові корисні гени у популяцію тхорів.

Клонована самиця тхора Антонія. Smithsonian’s National Zoo and Conservation Biology Institute

Клонована самиця тхора Антонія. Smithsonian’s National Zoo and Conservation Biology Institute

Після спаровування з трирічним самцем Урчіном Антонія народила трьох дитинчат, одне з яких померло одразу після народження, ще двоє виявилися здоровими. Їхній ріст і розвиток повністю відповідає нормальному. Антонія та її дитинчата залишаться у Смітсонівському зоопарку у Вірджинії, де науковці продовжать розводити цих тварин, щоб пізніше збільшити їх чисельність і в дикій природі.

Кого ще клонували науковці

🐁 Японські науковці змогли клонувати мишей з клітин, які попередньо висушили заморожуванням. Це надає можливість клонувати давно вимерлі види тварин.

🐒 Клонована макака резус дожила аж до двох років, що є рекордом для її виду, адже попередні клони помирали ще в утробі або незадовго після народження.

🦮 Корейські науковці клонували цуценят лабрадорів і відредагували їхній геном так, щоб усунути фактор ризику пошкодження кульшового суглоба.