Середня тривалість життя зросте на п'ять років до 2050 року

У середньому люди по всьому світу до 2050 року будуть жити приблизно на п'ять років більше, ніж у 2022 році — 78,2 року проти 73,6 року, свідчить глобальний аналіз тягаря захворювань. Однак головним чином тенденція обумовлена збільшенням очікуваної тривалості життя у бідних країнах, як-от Субсахарській Африці, де люди помирають у відносно ранньому віці. Дослідження опублікували у журналі The Lancet.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що вплине на довше життя?

Зміни в очікуваній тривалості життя значною мірою відбивають зміни у причинах смерті. Якщо у 2022 році до чотирьох основних причин смерті належали ішемічна хвороба серця, хвороби новонароджених, інсульт та інфекції нижніх дихальних шляхів, то для 2050 року прогнози вказують четвіркою чинників смерті ішемічну хворобу серця, інсульт, діабет і хронічну обструктивну хворобу легень. Тобто вдасться зменшити вплив щонайменше двох захворювань, пов'язаних з передчасною смертю — хвороби новонароджених та інфекції нижніх дихальних шляхів.

Однак дослідження вказало, що покращення у тривалості життя сильно залежатиме від того, наскільки політики світу будуть спрямовані на запобігання та лікування хвороб.

Що ще прогнозують на 2050 рік

🩸 Кількість людей із цукровим діабетом більш ніж подвоїться, значною мірою через поширення ожиріння

🧫 Хворих на рак побільшає на 77 відсотків — як через зростання населення, так і через збільшення впливу на людей факторів ризику раку

🤱🏻 Більшість країн, а особливо розвинених, матимуть занизьку народжуваність для підтримання популяції

🥵 Від спеки помиратиме у п'ять разів більше людей, ніж зараз

👶 І кожна дитина стикатиметься з кількома хвилями екстремальної спеки на рік