Кількість хворих на рак зросте на 77 відсотків до 2050 року

Частота раку у людей по всьому світу збільшиться на 77 відсотків, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Якщо у 2022 році у світі було близько 20 мільйонів пацієнтів з онкологічним діагнозом, то у 2050 році їх очікується вже понад 35 мільйонів. Про це повідомляється у звіті ВООЗ до Всесвітнього дня боротьби з раком.

Клітини раку легень. National Cancer Institute / Unsplash

Клітини раку легень. National Cancer Institute / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чому зростає частота раку?

Дослідження на основі даних зі 185 країн та про 36 типів раку показали, що десять онкологічних хвороб складали дві третини від усіх нових випадків у 2022 році. Найпоширенішим і найсмертоноснішим виявився рак легень, на який припадало 12,4 відсотка нових випадків. На другому місці — рак молочних залоз із 11,6 відсотками, на третьому — колоректальний рак із 9,6 відсотками, який забирав найбільше життів пацієнтів після раку легень.

Серед причин, які призведуть до вагомого збільшення частки пацієнтів із раком, експерти назвали як глобальне зростання людського населення та його старіння, так і збільшення впливу на людей факторів ризику онкологічних хвороб. Зокрема, частішому раку посприяють посилення забруднення повітря, зростання частки людей з ожирінням, куріння та вживання алкоголю. Особливо помітною буде тенденція у бідних країнах і країнах, що розвиваються, де через рак очікується у 2-2,5 раза більше смертей до 2050 року.

  • До чинників раку часто відносять і депресію та тривожність, однак одне з нещодавніх досліджень спростувало зв'язок.