Хвилі спеки торкнуться кожну дитину у світі до 2050 року

До середини XXI століття кожній дитині на Землі доведеться переживати до чотирьох-п'яти періодів екстремальної спеки на рік. При цьому система терморегуляції у дітей розвинена гірше, тож хвилі спеки для них небезпечніші, ніж для дорослих. Про загрозу свідчить нова доповідь UNICEF, присвячена захисту дітей від наслідків глобального потепління.

UNICEF Cambodia / 2019 / Fani

UNICEF Cambodia / 2019 / Fani

Як зміни клімату вплинуть на дітей?

У спробі спрогнозувати, як підвищення глобальної температури торкнеться дітей, фахівці з UNICEF розглядали два сценарії: з низькою кількістю викидів антропогенних парникових газів, які призведуть до глобального зростання середньої температури на 1,7 градуса Цельсія відносно доіндустріального рівня, а також сценарій без скорочення викидів парникових газів, який призведе до підвищення температури на 2,4 градуса Цельсія.

Виявилося, навіть за умови контролю над потеплінням, до 2050 року його наслідки торкнуться двох мільярдів дітей, а від екстремальної спеки, коли температура перевищуватиме 35 градусів Цельсія, потерпатиме 38 відсотків дітей. Якщо ж викиди в атмосферу не регулювати, останній показник зросте до 40,1 відсотка. В Україні, за кращого сценарію, 1,8 мільйона дітей також потерпатимуть від сильної спеки, тобто підвищення температури на два градуси Цельсія вище середнього, а за гіршого — 6,2 мільйона дітей, або 93 відсотки.

Аби боротися з наслідками змін клімату для дітей, UNICEF закликає докладати більших зусиль до зменшення антропогенного впливу на клімат. Також вони радять готувати дітей до потепління, зокрема шляхом адаптації соціальних послуг, у тому числі освітніх і медичних.

  • Раніше ми писали, що близько третини всіх смертей від спеки влітку спричинили антропогенні зміни клімату.