Медики знайшли зв'язок між прийманням вагітними антидепресантів і закрепами у їхніх дітей
Приймання антидепресантів, а саме інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, під час вагітності підвищило ризик появи у дітей закрепів. Такий зв’язок пояснили порушенням сигналізування між мозком і кишківником, яке, як відомо з попередніх досліджень, може бути наслідком впливу антидепресантів в утробі. Ці результати свідчать, що потрібні подальші дослідження для вивчення безпечності приймання антидепресантів для вагітних і їхніх дітей. Дослідження опублікували в журналі Molecular Psychiatry.
На що ще вплинуло приймання матерями антидепресантів?
Дослідники аналізували дані про народження понад мільйона дітей у Данії, з яких у більш як 20 тисяч матері приймали антидепресанти класу інгібіторів зворотного захоплення серотоніну під час вагітності, а в 30 тисяч — перестали до вагітності. Для цих двох груп дітей порівнювали частоту порушень сигналізування між мозком і травною системою, не спричинених іншими хворобами, так званих функціональних порушень. До них належали нудота, блювота, закреп, діарея та біль у животі.
Як виявилося, за 15 років спостереження такі порушення спостерігалися у 15,5 відсотка дітей, чиї матері приймали антидепресанти під час вагітності, а в 14,7 відсотка дітей, чиї матері припинили приймати їх. Подальший аналіз показав, що така різниця була спричинена саме підвищеним на вісім відсотків ризиком функціональних закрепів у дітей, чиї матері приймали інгібітори зворотного захоплення серотоніну під час вагітності. Усі інші порушення роботи травної системи не були пов’язаними зі впливом антидепресантів в утробі.
Такі результати свідчать, що серотонін, на розподіл якого в організмі впливають ці препарати, відіграє ключову роль у роботі травної системи. Тому вагітним і людям з високим ризиком функціональних порушень роботи кишківника варто розглядати перехід на інші класи антидепресантів, які не мають такого впливу на травну систему.
Який вплив мають антидепресанти
🧠 Антидепресанти класу інгібіторів зворотного захоплення серотоніну допоможуть доставляти ліки від раку та деменції в мозок, адже впливають на проникність мембран його клітин.
💊 Самі антидепресанти вже націлили на рак: інгібітори моноамінооксидази зменшили імунну відповідь змінених раком клітин, а інгібітор зворотного захоплення серотоніну, норадреналіну та дофаміну підсилив імунну відповідь проти раку.
🙅♀️ А от для лікування ажитації, або неспокою, у пацієнтів з деменцією антидепресант міртазапін виявився неефективним, хоча його й призначали лікарі.