Посадковий модуль і ровер «Чандраян-3» пофотографували одне одного на Місяці

Індійський ровер отримав перше фото посадкового модуля місії «Чандраян-3» після його посадки на Місяць. Своєю чергою і модуль зняв нове відео з місяцеходом — йому вдалося застати, як ровер крутиться на поверхні земного супутника, аби змінити свій маршрут і об'їхати небезпечний кратер. Про це у твітері розповіла Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO).

Фото посадкового модуля, яке отримав місяцехід. ISRO / Twitter

Фото посадкового модуля, яке отримав місяцехід. ISRO / Twitter

Що апарати роблять на Місяці?

Місяцехід, що має назву «Праґ'ян» (Pragyan), а також посадковий модуль «Вікрам» (Vikram), з яким ровер прибув на Місяць 23 серпня, стали першими апаратами, які дісталися південного полюса нашого супутника. На світлині «Вікрама», яку зробив «Праґ'ян», можна розгледіти, як модуль розгорнув два свої наукові інструменти для вивчення поверхні Місяця: сейсмограф ILSA і зонд для вимірювання температури ChaSTE, що вже приніс перші наукові результати.

Окрім наукових інструментів, на борту «Вікрама» також є камера, за допомогою якої він зафільмував, як «Праґ'ян» виїжджав на поверхню Місяця, а тепер і як він їздить поруч. На відео ровер кружляє відповідно до команд, які йому із Землі відправляла команда місії, щоб відвернути місяцехід від чотириметрового кратера попереду, у якому «Праґ'ян» міг застрягнути.

Відео їзди місяцехода, яке зняв модуль. ISRO / Twitter

Відео їзди місяцехода, яке зняв модуль. ISRO / Twitter

  • Окрім фотографування Місяця і «Вікрама», «Праґ'ян» вивчає і хімічний склад поверхні супутника. Завдяки йому вперше вдалося виявити на південному полюсі Місяця сірку, а у майбутньому астрономи сподіваються знайти і сліди водяної криги.