Індійський посадковий модуль зафільмував виїзд ровера на поверхню Місяця

Індійський посадковий модуль «Чандраян-3» надіслав відео, як на поверхню Місяця виїжджає доставлений ним ровер. Кадри з бортової камери модуля у своєму твітері опублікувала Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO).

Виїзд ровера. ISRO / Twitter

Виїзд ровера. ISRO / Twitter

Куди поїхав місяцехід?

23 серпня, після 40-денного польоту, «Чандраян-3» з місяцеходом на борту успішно сів на поверхню Місяця у районі південного полюса супутника. Посадковий модуль лишиться на місці та з допомогою зонда Ленгмюра вивчатиме потоки заряджених частинок, що дістаються Місяця, сейсмічну активність у місці посадки, а також її температурні властивості. Тим часом місяцехід зможе дослідити хімічний й мінеральний склад місячних порід з допомогою лазерного спектроскопа LIBS та рентгенівського спектрометра APXS.

Шестиколісний місяцехід виїхав на поверхню Місяця через чотири години після посадки, повільно спускаючись по трапу з допомогою тросів. Ровер може їздити зі швидкістю сантиметра на секунду, використовуючи для навігації камери, а дані своїх досліджень поверхні супутника він передаватиме посадковому модулю. Обидва апарати пропрацюють близько двох земних тижнів (один місячний день), утім поки точну відстань, яку зможе подолати місяцехід, фахівці місії сказати не можуть. Вчені сподіваються, що завдяки місії «Чандраян-3» вони зможуть оцінити, чи є на південному полюсі Місяця поклади водяної криги, адже наразі це перша місія, яка здійснила посадку у цьому регіоні.