Поверхня Місяця виявилася несподівано гарячою

Температура поверхні Місяця біля південного полюсу виявилася несподівано гарячою — її температура сягає 70 градусів Цельсія, свідчать вимірювання, які зробив індійський посадковий модуль «Чандраян-3». Це на 20-30 градусів більше, ніж очікували астрономи, а дослідження апарата допоможе дослідити особливості реголіту у цьому маловивченому регіоні Місяця, розповідає з посиланням на Індійську організацію космічних досліджень і розробок (ISRO) видання Indian Express.

Температурний профіль реголіту Місяця, який виміряв «Чандраян-3». ISRO / Twitter

Температурний профіль реголіту Місяця, який виміряв «Чандраян-3». ISRO / Twitter

Як «Чандраян-3» виміряв температуру?

Індійський посадковий модуль «Чандраян-3» з місяцеходом на борту прибув на Місяць п'ять днів тому, здійснивши посадку на південному полюсі супутника. Одним із завдань і ровера, і модуля є дослідження реголіту у місці посадки. І перші наукові результати для вчених зібрав посадковий модуль за допомогою свого інструмента ChaSTE (Chandra's Surface Thermophysical Experiment) — зонда з десятьма температурними датчиками, який може занурюватися у реголіт Місяця на глибину до десяти сантиметрів.

ChaSTE показав температурний профіль реголіту, а зокрема те, що на глибині всього восьми сантиметрів відбувається значний перепад і температура падає до -10 градусів Цельсія. Наразі це перші вимірювання температури реголіту на південному полюсі Місяця. Досі жодна з місій не діставалася цього регіону земного супутника, хоча він вважається перспективним для пошуку покладів водяної криги.

  • Також на поверхню Місяця вже виїхав і ровер «Чандраяна-3». На борту він має два наукові інструменти, які допоможуть вивчити хімічний і мінеральний склад місячних порід.