Індійський модуль «Чандраян-3» з місяцеходом здійснив посадку на Місяці

Індійський посадковий модуль «Чандраян-3» з місяцеходом на борту здійснив успішну посадку на Місяць. О 15:34 за київським часом апарати сіли біля південного полюса супутника, про що Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) сповістила під час трансляції на своєму ютуб-каналі.

Трансляція посадки. ISRO / YouTube

Чим «Чандраян-3» займеться на Місяці?

Місія «Чандраян-3» — третя для Індії місія з дослідження Місяця — рушила до супутника 14 липня. Вона складається з посадкового модуля і ровера, які з допомогою рушійного модуля дісталися навколомісячної орбіти на висоті 153 кілометрів над супутником, звідки розпочали спуск на його поверхню. Планується, що і посадковий модуль, і місяцехід пропрацюють на Місяці один місячний день — приблизно два земних тижні. За цей час вони зможуть оцінити сейсмічну активність супутника, його рельєф біля південного полюса, а також потік космічних заряджених частинок на Місяць.

Тепер Індія стала четвертою країною, якій вдалося здійснити м'яку посадку на Місяць, після США, СРСР і Китаю. Також «Чандраян-3» — друга спроба для країни доставити на супутник місяцехід. Ровер «Прагаян», який запустили у рамках місії «Чандраян-2» у 2019 році, при посадці розбився.


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!