Індійський місяцехід вперше визначив хімічний склад реголіту на південному полюсі Місяця

Місяцехід індійської місії «Чандраян-3» вперше дослідив хімічний склад реголіту біля південного полюса Місяця безпосередньо на місці. Ровер виявив алюміній, залізо, кальцій хром і титан, а також сірку, яку раніше не вдавалося визначити за допомогою спостережень за Місяцем з орбіти. Про це розповіла у своєму твітері Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO).

Модель місяцехода. ISRO

Модель місяцехода. ISRO

Як місяцехід вивчає реголіт?

Щоб досліджувати хімічний склад реголіту, на борту ровера розмістили лазерний спектроскоп LIBS. Направляючи лазер на поверхню Місяця, інструмент може визначити наявність хімічних елементів за спектром відбитого світла. Науковці сподіваються, що місяцехід зможе знайти сліди водню, які вкажуть на те, що у полярному регіоні Місяця є поклади водяної криги, яку зможуть використовувати майбутні пілотовані місії на супутник.

Хімічні елементи, які виявив місяцехід. ISRO / Twitter

Хімічні елементи, які виявив місяцехід. ISRO / Twitter

Час роботи ровера розраховано приблизно на два земні тижні — до настання ночі на Місяці, оскільки вона супроводжується зниженням температури до -230 градусів Цельсія, яку апарати не розраховані витримати.

  • Раніше місяцехід також передав кілька світлин поверхні супутника