Місяцехід «Чандраян-3» надіслав свої перші фото Місяця

Індійський місяцехід «Чандраян-3» надіслав світлини Місяця, які він отримав на свої бортові камери. На них можна побачити сліди його коліс на реголіті, а також чотириметровий кратер, який роверу довелося об'їжджати. Фото опублікувала у своєму твітері Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO).

Сліди ровера на Місяці. ISRO / Twitter

Сліди ровера на Місяці. ISRO / Twitter

Що на Місяці має побачити ровер?

Через чотири години після того, як посадковий модуль «Чандраян-3» сів на Місяць, на поверхню супутника з нього виїхав місяцехід. Шестиколісний ровер повільно, на швидкості сантиметра на секунду, досліджуватиме південний полюс Місяця неподалік місця посадки. Основним завданням місяцехода є дослідження хімічного й мінерального складу порід супутника, для чого на борту апарата розмістили два наукові інструменти: лазерний спектроскоп та рентгенівський спектрометр.

Утім, місяцехід також має дві навігаційні камери, встановлені у передній частині, за допомогою яких команда «Чандраяна-3» може направляти ровер. Цього разу камери зафіксували великий кратер всього у трьох метрах від місяцехода, через що довелося коригувати його маршрут.

Кратер, який зустрівся місяцеходу. ISRO / Twitter

Кратер, який зустрівся місяцеходу. ISRO / Twitter

  • Раніше ми розповідали, що посадковий модуль «Чандраяна-3» зробив своє перше наукове дослідження. Він виявив, що температура реголіту на поверхні Місяця складає 70 градусів Цельсія, що набагато більше, ніж очікували астрономи.