Марсохід «Персеверанс» розпочав підйом крутими схилами кратера Єзеро

Марсохід «Персеверанс» розпочав підйом на західний край кратера Єзеро на Марсі, який є найбільшим технічним викликом для апарата. Складність підйому в тому, що «Персеверансу» доведеться долати схил з нахилом до 23 градусів та висотою до 300 метрів. Дослідження на краю кратера Єзеро надасть можливість вивчити найдавніші породи марсіанської кори, які можуть містити ознаки життя. Про нову кампанію марсохода розповіли на сайті NASA.

Ділянка, якою «Персеверанс» підійматиметься на вершину кратера. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

Ділянка, якою «Персеверанс» підійматиметься на вершину кратера. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

Навіщо «Персеверанс» відправляють на таку складну місію?

З часу свого приземлення у лютому 2021 року марсохід «Персеверанс» дослідив дно кратера Єзеро, виявивши ознаки існування на планеті рідкої води у минулому, а також — потенційні ознаки життя. Зібрані у кратері зразки планують передати на Землю в рамках майбутньої місії «Mars Sample Return».

У рамках нового етапу дослідження Марсу, «Кампанії ободу кратера», марсохід має піднятися до вершини кратера, покладаючись на автонавігацію. Досягнувши вершини кратера, марсохід прибуде до місцевості під назвою «Аврора Парк». Звідти він почне вивчення «Піку Туркіно», який може містити сліди давньої гідротермальної активності, та «Пагорба відьми Гейзел», поклади на якому розкажуть більше про зміни клімату на Марсі в минулому.

Які ще досягнення в марсохода

🛰 «Персеверансу» вдалося сфотографувати місце останньої посадки дрона «Інджін'юіті». Через пошкодження гвинта дрон «Інджін’юіті» більше не зможе злетіти.

🌒 Крім досліджень поверхні, марсохід «Персеверанс» також робить астрономічні спостереження. Так він зафільмував затемнення Сонця супутником Марса Фобосом.

🌞 Також він поспостерігав і за самим Сонцем, повідомивши науковців на Землі про те, що Сонце повернуло в бік нашої планети пляму розміром як 15 Земель.