«Персеверанс» з Марса побачив затемнення Сонця Фобосом

Ровер «Персеверанс» роздивився, як Сонце над ним закриває супутник Марса Фобос. Марсохід зробив 68 кадрів, з яких фахівцям NASA вдалося скласти короткий ролик цього сонячного затемнення, розповідає Space.com.

Затемнення Сонця Фобосом. NASA / JPL-Caltech / ASU

Затемнення Сонця Фобосом. NASA / JPL-Caltech / ASU


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як марсохід спостерігав затемнення?

Зазвичай «Персеверанс» на небо дивиться рідко, оглядаючи марсіанські ландшафти, але раз на день підводить камери вгору, щоб оцінити запиленість атмосфери. Й 8 лютого завдяки цьому бортова камера Mastcam-Z, що є основною науковою камерою ровера, побачила сонячне затемнення. Найбільший супутник Марса, який має розміри у 27 на 22 на 18 кілометрів, пройшов на тлі світила, закривши його на деякий час собою. Для порівняння, діаметр нашого Місяця 3 474 кілометри. І також, на відміну від Місяця, який теж іноді закриває Сонце для Землі, Фобос має неправильну форму, що добре видно на тлі Сонця. Такі спостереження з самого Марса дозволяють астрономам досліджувати характеристики супутників планети.

Які ще затемнення спостерігали за межами Землі?

🪐 Станції «Марс-експрес», яка працює на орбіті навколо Марса, вдалося сфотографувати ще один супутник Марса — Деймос — на тлі Юпітера

⭐️ А також астрономи змогли побачити, як астероїд затемнює зорю-надгіганта Бетельгейзе

🔭 Ще одне затемнення далекої зорі астероїдом видало його супутника, попри те, що він має діаметр всього у 2,8 кілометра