Пацієнти з діабетом першого типу почали частіше доживати до старості

З 1990 по 2019 рік кількість пацієнтів віком від 65 років з діабетом першого типу зросла з 1,3 до 3,7 мільйона осіб у всьому світі, з приростом майже на відсоток щороку. Однак завдяки досягненням медицини на 25 відсотків знизилася смертність від цієї хвороби, особливо у розвинутих країнах. Найбільшим фактором ризику появи діабету першого типу традиційно назвали високий рівень глюкози у крові натще. Результати дослідження опублікували в журналі BMJ.

Unsplash

Unsplash

Що ще з’ясували науковці?

Китайські науковці також порахували роки життя з поправкою на інвалідність у пацієнтів з діабетом першого типу. Цей показник виражає кількість років, втрачених через поганий стан здоров’я, інвалідність або передчасну смерть. Вони помітили втішний тренд — цей показник стабільно знижувався в останні 30 років у людей віком до 79 років.

Хоча найбільше зниження смертності від діабету спостерігали у розвинутих країнах Північної Америки, Західної Європи та Австралії, показник років життя з поправкою на інвалідність знижувався найбільш стрімко у країнах Океанії та Карибського регіону, а також частини Африки на південь від Сахари. Загалом ці результати показують, що очікувана тривалість життя у пацієнтів з цукровим діабетом першого типу зросла за останні 30 років.

Ще більше новин про діабет

🤖 Діабет першого типу навчилися визначати за біомаркерами у крові. Машинне навчання допомогло науковцям визначити діабет за пів року до появи перших симптомів.

🧂 Хоча рівень глюкози в крові і є важливим показником при діабеті, цукор у каві та чаї не підвищив ризик виникнення цієї хвороби. А от додавання солі до готових страв пов’язали з вищим ризиком появи діабету.

🚶‍♀️ Знизити ризик появи діабету може швидка хода, причому вона виявилася на 39 відсотків ефективнішою за повільну прогулянку. Хай там як, науковці зазначають, що будь-яка ходьба є корисною.

🪱 До зниження ризику діабету призвів і більш радикальний метод — зараження кишковими паразитами. Воно допомогло знизити рівень глюкози в крові та підвищити чутливість до інсуліну у 40 добровольців.

🐮 Для підтримки рівня глюкози в крові пацієнти з діабетом часто потребують інсуліну. Науковці створили генетично модифіковану корову, молоко якої якраз містить цей гормон.

🎸 Щоб стимулювати клітини виробляти власний інсулін науковці вдаються до різних технік. У модифікованих клітинах мишей виділення цього гормону викликали за допомогою року — найкраще спрацювала пісня «We Will Rock You» гурту Queen.