Цукор у каві та чаї не збільшив ризик діабету чи смерті у чоловіків

Додавання у каву або чай цукру не збільшило ризик розвитку діабету, а також смерті від раку або серцево-судинних хвороб у данських чоловіків. На те, що шкідливий вплив підсолоджених чаю та кави може бути перебільшений, вказує дослідження нідерландських та данських науковців за участі майже 3 000 данських чоловіків. Результати опубліковані у журналі PLOS ONE.

GIPHY

GIPHY

Як вивчали зв'язок солодкого чаю та кави з хворобами і смертю?

Науковці Лейденського університету та консорціуму вчених Копенгагенського дослідження чоловіків протягом 32 років спостерігали за 2 923 данськими чоловіками, із яких 1 007 повідомили, що додавали цукор у чай і каву. За цей час померло 88 відсотків учасників, тож відстежуючи причину смерті та історію хвороб, дослідники змогли виявити можливі додаткові ризики підсолодження напоїв. Як з'ясувалося, смертність в обох групах — солодких напоїв та несолодких — була однаковою. Також вчені не виявили суттєвої статистичної відмінності між додаванням у напої цукру та ризиком набуття діабету, смертю від серцево-судинних хвороб чи раку. Проте автори дослідження наголошують на тому, що вони вивчали лише популяцію літніх данських чоловіків. Тож ще слід перевірити, чи можна екстраполювати їхні результати на інші групи людей.

  • Ще один привід не відмовлятися від пари чашечок кави та чаю — ці напої пов'язані зі зменшенням ризику інсульту та деменції.