Швидка хода знизила ризик діабету 2 типу сильніше за повільну прогулянку

Прискорена хода із широкими кроками виявилася найефективнішою для зниження ризику розвитку діабету 2 типу. Хоч будь-яка ходьба є корисною, але крокування зі швидкістю понад 6 кілометрів на годину зменшує шанси діабету на 39 відсотків. Про це пише The Guardian із посиланням на дослідження у British Journal of Sports Medicine.

GIPHY

GIPHY

Чому вчені зосередилися на ходьбі та діабеті?

Діабет — важке захворювання, оскільки крім безпосередньої шкоди здоров'ю через порушений метаболізм, є вагомим фактором ризику сліпоти, ниркової недостатності, серцевого нападу, інсульту та ампутації кінцівок. І вже зараз на діабет другого типу хворіє щонайменше 537 мільйонів людей в усьому світі, не враховуючи пацієнтів, які ще не знають про свій стан. Але хвороба стає дедалі поширенішою, і очікується, що до 2050 року її матиме більш ніж вдвічі більша кількість людей.

Основними причинами тенденції називають збільшення у суспільстві частки людей із ожирінням, яке є одним із головних факторів ризику діабету 2 типу. Між тим, запобігти ожирінню та знизити ризик діабету можна достатньою кількістю фізичної активності. Разом із дієтою її ефективність підтвердилася не лише у дослідженнях, а й у реальних умовах. При цьому інтенсивніші навантаження дієвіші, але будь-яка фізична вправа, навіть чи не найдоступніша всім ходьба, краща за сидячий спосіб життя. А яка ходьба буде найкращою, взялися перевірити науковці Імперського коледжу Лондона, Університету медичних наук Ірану та Нового університетського коледжу Осло.

Як провели дослідження?

Науковці проаналізували 10 попередніх наукових досліджень, опублікованих за останні 23 роки, які спостерігали від 3 до 11 років за 508 121 учасником. Результати підтвердили, що будь-яка хода корисна для здоров'я, але швидше — краще. У порівнянні з людьми, які повільно проходжувалися зі швидкістю менш як 3 кілометри на годину, нормальна хода на швидкості 3-5 кілометри на годину була пов'язана з меншим на 15 відсотків ризиком діабету 2 типу. У тих, хто ходив зі швидкістю 5-6 кілометрів на годину, ризик був нижчим вже на 24 відсотки. А в учасників, які широко крокували ще швидше, ризик вже знижувався на 39 відсотків.

Вчені роблять висновок, що медикам було б доцільно заохочувати пацієнтів не просто збільшити кількість кроків на день, а ще й звернути увагу на збільшення швидкості ходи заради найкращого ефекту. Водночас автори відмічають, що у більшості досліджень виявили вагомий ризик помилкових результатів. Це означає, що користь від прискореної ходи слід додатково перевірити у наступних дослідженнях.

  • А найменшою кількістю кроків на день, яка б знизила ризик раптово померти, назвали 4 000. Утім, щоб не померти лише від серцево-судинних хвороб, достатньо ходити навіть менше.