Самиця південного білого носорога Амара з англійського сафарі-парку стала першою представницею свого виду, кому провели операцію з відновлення ліктьової кістки у передній кінцівці. Експериментальну операцію провели ветеринари з Ліверпульського університету після пошкодження цієї кінцівки під час бійки з іншою твариною. Зараз тварина вже пройшла відновлення та повернулася до звичного життя. Про це розповіли на сайті університету.
Як пройшла операція?
Раніше такі травми у носорогів не бралися лікувати, тому ветеринарам довелося застосовувати свій досвід роботи із конями, які є непарнокопитними, як і носороги, а тому мають подібну будову кінцівок. У суглоб самиці південного білого носорога (Ceratotherium simum simum) ввели камеру, за допомогою якої вивчили пошкодження та слідкували за перебігом операції.
Після закінчення операції на всю ногу Амари наклали гіпс, а для відновлення її помістили у вольєр разом з її матір’ю. Для кращого відновлення кістки їй також ввели суміш її власних факторів росту, які мають сприяти одужанню. За 27 тижнів після травми Амара змогла самостійно вийти на пасовище, а пізніше приєдналася до решти своїх родичів у сафарі-парку.
Більше носорожачої науки
🦏 У липні в зоопарку Чилі народилося дитинча білого носорога — зникомого через діяльність людини виду. А за два роки до цього в індонезійському розпліднику народився ще більш рідкісний суматранський носоріг.
🎉 Минулого року повідомили одразу про дві рідкісні події — народження суматранського носорога в Індонезії та чорного носорога в зоопарку в Англії.
🧪 Для відновлення популяції носорогів вперше успішно провели запліднення «у пробірці». Науковці сподіваються, що так вдасться врятувати зникомих північних білих носорогів, даючи виношувати їхні ембріони самкам південних.
🧬 Щоб зберегти популяцію північних білих носорогів, науковці навіть генетично модифікували та перетворили клітини шкіри цих тварин на первинні статеві, які у майбутньому сподіваються перетворити на повноцінні яйцеклітини.