У розпліднику індонезійського заповідника народилося дитинча суматранського носорога, виду, який перебуває на межі вимирання. Новонароджена самка збільшила чисельність суматранських носорогів у розпліднику до восьми, повідомляється в пресрелізі організації, і дає надію на збереження рідкісного виду.
Що це за носороги?
Суматранські носороги (Dicerorhinus sumatrensis) — це єдині живі представники роду Dicerorhinus і найменші із сучасних видів носорогів. Природно вид населяв обширні території південно-східної частини Азії, однак зараз зустрічається лише в Індонезії. Причому зустрічається він дуже нечасто, оскільки за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи вид має статус «на межі зникнення». Прогнози для суматранських носорогів невтішні, тому що в дикій природі зараз нараховується усього близько 30-80 зрілих особин, але й ця кількість має тенденцію до скорочення. В основному причини типові, як-от браконьєрство та руйнування природного середовища, доповнені проблемами з репродукцією.
Як і з багатьома іншими видами, яким загрожує зникнення, для суматранських носорогів створено заповідні території та центри підтримки. Зокрема, у 2017 році в Індонезії заснували розплідник при заповіднику суматранських носорогів у національному парку Way Kambas на півдні Суматри, який призначений для розмноження відловлених із природи особин. Зараз там проживає вісім носорогів, включно із новонародженим довгоочікуваним дитинчам.
Яким є маля рідкісного носорога?
Новонароджена самка рідкісного носорога з'явилася на світ в обід 24 березня під ретельним контролем команди ветеринарів. Вона стала третім носорогом, народженим в центрі розведення, та шостим з 1980-х років, коли почалися спроби врятувати вид. Ім'я маляти поки що не повідомляли.
Її батьками стали самець Андату, який 2012 року став першим суматранським носорогом, народженим в Азії в неволі за 124 роки. Натомість мати дитинчати, Роза, відловлена з дикої природи 2005 року заради її безпеки, після того, як її стали часто помічати поблизу людських поселень. Але розмноження Рози виявилося нелегким через розвиток міоми матки та схильність проводити час з людьми, а не іншими носорогами, тому вона почала спаровуватися лише 2015 року.
Роза пережила вісім викиднів до настання останньої вагітності у грудні 2020 року, результатом якої стало цьогомісячне поповнення. Природоохоронці сподіваються, що й надалі матимуть змогу сповіщати про успіхи у збереженні суматранського носорога.