Музиканти сповільнили свою музику з віком

З віком музиканти виявилися схильними створювати музику з повільнішим темпом, показало нове дослідження. У ньому науковці проаналізували майже 15 тисяч пісень тих музикантів, чия кар’єра тривала понад 20 років. Аналіз показав, що темп пісень наростав у період між 20 та 30 роками, але потім міг знизитися навіть втричі. Дослідження опублікували на bioRxiv.

Фронтмен гурту Green Day, який також потрапив у вибірку науковців. GIPHY

Фронтмен гурту Green Day, який також потрапив у вибірку науковців. GIPHY

Як змінювався ритм пісень залежно від віку музикантів?

За допомогою штучного інтелекту вчені виявили, що в середньому у 20 років темп пісень в артистів складав 120 ударів метронома на хвилину і до 30 років цей показник зростав до 123 ударів. Далі темп поступово сповільнювався, приблизно на два удари метронома на десятиліття. Так до 50 років темп падав нижче середнього рівня двадцятирічного музиканта, до 70 зменшувався вдвічі, а до 90 — втричі. На думку науковців, це пов'язано з тим, що з віком моторні функції погіршуються, що спонукає артистів створювати повільнішу музику.

Отримані результати перевіряли на піснях Green Day, Judas Priest, Еліса Купера, Барбри Стрейзанд та інших. Точність своїх висновків дослідники забезпечили тим, що виключили з аналізу записи з концертів, ремікси та різдвяні пісні, які могли мати інший ритм, ніж оригінальні композиції. Також науковці не порівнювали зміну темпу в різних музичних жанрах, але враховували рік виходу пісень, зважаючи на особливості музичних стилів різних епох.

Що ще цікавого науковці дізналися про музику

🧠 За записами самої лише мозкової активності науковці змогли відтворити музичну композицію, яку прослуховували добровольці. Розкрити зв’язок між музикою та мозковою активністю допомогла пісня «Another Brick in the Wall, Part 1» гурту Pink Floyd.

🌞 Аналіз музичних чартів за більш як півстоліття показав, що у сонячну та теплу погоду люди надавали перевагу веселішій музиці, тоді як у похмуру такої залежності не спостерігалося.

💃 Нечутні низькочастотні звуки у танцювальній музиці змусили людей більш активно танцювати. Це виявили тоді, коли на концерті вмикали звуки нижче порогу чутливості.

🎵 Вплив музики на настрій виявився не універсальним: жителі віддалених поселень Папуа-Нової Ґвінеї не назвали мажорну музику більш веселою, як це роблять представники західних культур.