Любителі відеоігор виявилися кращими у прийнятті рішень

Американські науковці виявили, що любителі відеоігор швидше й точніше приймають рішення, ніж люди, що не грають. У цей час у них спостерігалася підвищена активність ділянок мозку, які залучені до оброблення візуальної та рухової інформації, зазначається у журналі Neuroimage: Reports.

GIPHY

GIPHY

Всупереч поширеній думці, відеоігри можуть змусити поміркувати та допомогти розвинути навички швидкого аналізу даних і прийняття рішень. На це вказує і нове дослідження Університету штату Джорджія, у якому взяли участь 28 любителів грати у відеоігри (вони витрачали на це понад 5 годин на тиждень) та 19 добровольців, що не розділяють таке захоплення. Кожного з них помістили в апарат функціональної магнітно-резонансної томографії, щоб простежити за активністю їхнього мозку під час виконання завдання. А завданням учасників було якомога швидше й правильніше вказати напрямок руху об'єктів на моніторі. Це робота на прийняття рішень, яка вимагає здатності швидко обробити інформацію від органів чуття, щоб категоризувати представлений рух та зробити правильний вибір.

Учасники з обох груп витрачали на прийняття рішень більше часу зі зростанням складності завдань. Утім, геймери впоралися на 2-7 відсотків точніше й у середньому на 190 мілісекунд швидше. Причому, що швидше вони виконували завдання, то більшою була активність у трьох регіонах їхнього мозку: правій потилично-скроневій звивині, лівому таламусі, правій додатковій моторній області. Вчені пов'язують їх із процесами розпізнавання візуальних сигналів і плануванням та прийняттям рішень на основі них. Тому автори припускають, що відеоігри можна використовувати для тренування когнітивних навичок.

Більше досліджень, пов'язаних із відеоіграми:

😌 Чи справді тяга підлітків до жорстоких відеоігор перетворює їх на агресивних дорослих? Вчені кажуть, що не завжди.

🤠 Red Dead Redemption 2 зіграла просвітницьку роль, розширюючи знання гравців про природу Північної Америки.

🤓 У дітей-геймерів виявили кращий розвиток інтелекту, ніж у дітей, що воліють зависати в соцмережах чи за переглядом відео.