Коти виявилися не проти принести кинуту іграшку. Але тільки якщо самі розпочнуть гру

Домашні коти виявилися не проти приносити своїм власникам іграшки, якщо вони їх їм кинули. Утім, більш охоче до гри коти долучалися лише якщо самі хотіли побавитися і приносили для цього предмети власникам. Таких висновків дійшли вчені, що проаналізували поведінку понад тисячі котів, про яких розпитали їхніх власників. Дослідженням поділилося видання Ars Technica. Стаття науковців опублікована у Scientific Reports.

Один з котів, що полюбляє гратися з принесенням іграшок. Nature

Навіщо вченим знати, чи приносять коти іграшки?

Схильністю бавитися іграшками відомі багато видів тварин — навіть джмелі й дельфіни. Утім, про особливості ігор домашніх котів (Felis catus) відомо небагато. Вони мають репутацію менш соціальних тварин, які з віком втрачають зацікавленість в іграшках. Крім того, вважається, що порівняно з собаками, котам нецікаво гратися із хазяїном, тому вони грають з предметами самі по собі. Однак, власники котів іноді помічають, що їхні улюбленці полюбляють бігти за іграшкою, якщо її кинути, а потім приносять її назад, щоб їм її знову кинули. Оскільки ґрунтовних досліджень цього явища досі не проводилося, прогалину у розумінні котячих ігор вирішили заповнити науковці Сассекського університету.

Що з'ясувалося про котячі забавлянки?

Для свого дослідження науковці створили опитувальник для власників котів, які мали розповісти про вік чи породу улюбленців, про інших тварин у будинку, а також про те, коли і як власник помічає, що його кіт хоче погратися з киданням іграшок. В опитуванні взяли участь 924 власники 1 154 котів. 94 відсотки котів виявилися любителями гри з киданням предметів, а 59 відсотків з них гралися у неї до 10 разів у місяць, приносячи іграшки до п'яти разів за раз. Опитування виявило, що 61 відсоток котів почав проявляти зацікавленість у цьому ще у віці кошенят. До гри долучалися як породисті кішки, так і змішаних порід, а крім іграшок (на які припало 40 відсотків) тваринам було цікаво приносити й резинки для волосся, і м'ятий папір, і кришки від пляшок.

Думка про те, що котів цій грі могли навчити собаки не підтвердилося — всього 23 відсотки котів з опитування мешкали разом з собаками. Увагу науковців привернуло інше — починали й завершували гру коти самостійно. А найбільше таких ігор на день було тоді, коли тварини самі вирішили принести іграшку власнику. Таким чином, вважають вчені, коти не проти гратися з власниками, але якщо вони самостійно це ініціюють. На думку науковців, якщо власники котів прислухатимуться до таких бажань своїх улюбленців погратися, вони зможуть збудувати міцніші стосунки один з одним.

Що ще вченим відомо про котів

😽У котів є 276 виразів морди при спілкуванні один з одним

🤯А наявність котів пов'язана із вдвічі вищим ризиком шизофренії

🥓Також коти не працюватимуть заради їжі, а оберуть доступніший смаколик